Algemene Visitatie Commissie

De Algemene Visitatiecommissie (AVC) van de Nederlandse Vereniging voor Medische Microbiologie (NVMM) is ingesteld met als doel de kwaliteit van het medisch microbiologisch handelen van de vakgroep artsen-microbioloog te inventariseren, te beoordelen, te bevorderen en te verbeteren door middel van visitaties. De visitaties richten zich op het toetsen van de medisch-inhoudelijke en organisatorische aspecten van de beroepsuitoefening van de vakgroep artsen-microbioloog, zoals vastgelegd in het beroepsprofiel en aan door de NVMM vastgestelde normen.

email: avc@nvmm.nl

NB Onder de vakgroep wordt in dit verband verstaan het collectief aan artsen-microbioloog binnen de vakgroep; eventuele andere functionarissen binnen de vakgroep, zoals b.v. MMM’ers, infectiologen en medisch immunologen worden niet meegevisiteerd.

Huishoudelijk reglement

Edwin Boel: voorzitter AVC

 

Wat is het doel van jullie commissie/ werkgroep en welke belangen vertegenwoordigen jullie?
De AVC organiseert visitaties eens per 5 jaar voor elke vakgroep artsen-microbioloog. Zij levert altijd de voorzitter voor de visitatiecommissie ad hoc, die daarnaast kan bestaan uit andere leden van de AVC en doorgaans ook gastvisiteurs.

De kwaliteitsvisitatie van medisch specialisten in Nederland heeft als doel om de kwaliteit van de zorg te borgen. Het heeft naast een toetsend karakter vooral een kwaliteitsbevorderend karakter. Met recente ontwikkelingen waarbij meer nadruk wordt gelegd op het verdiepende gesprek rondom gespreksthema’s, is er steeds meer aandacht voor zelfreflectie en -evaluatie van de vakgroep.

 

Hoe kan men jullie bereiken met een vraag of verzoek?
Alle informatie is te vinden op de NVMM-website. Verder zijn wij bereikbaar via avc@nvmm.nl.

 

Via welke kanalen oefenen jullie je invloed uit en met welke beoogde effecten/ impact?
De AVC participeert in de Commissie Kwaliteitsvisitaties van de FMS. Deze commissie heeft als doel om visitaties door te ontwikkelen en waar nodig aan te passen aan veranderende omstandigheden.

In oktober 2024 gaat het ViSIE project van start. Dit is een SKMS-project waaraan 21 WV-en deelnemen met als doel de eerdere geformuleerde doelstellingen uit de Toekomstvisie van de Commissie Kwaliteitsvisitaties uit te werken en te implementeren.

Daarnaast stemt de AVC periodiek af met zowel het Bestuur als de Commissie Kwaliteitsbevordering van de NVMM over actuele vraagstukken en (ontwikkelen van) visie en beleid.

 

Heb je nog een boodschap aan de NVMM-leden?
De AVC is er voor de artsen-microbioloog en heeft als doel de kwaliteit te bevorderen. Een goede voorbereiding van een visitatie kost uiteraard tijd, maar het spiegelen door vakbroeders wordt doorgaans als nuttig ervaren. De Visitatiecommissie ad hoc bereidt de visitatie zorgvuldig voor en zij verwacht dat ook van de vakgroep en dit maakt de visitatie voor iedereen nuttiger en leuker. Deelname aan de AVC als visiteur bied je de gelegenheid om een kijkje te nemen in de keuken van collega’s in andere instellingen, voor velen een verrijkende ervaring. Mocht je geïnteresseerd zijn om als (gast)visiteur deel te nemen aan visitaties, neem dan contact op via avc@nvmm.nl of met één van de leden van de AVC.

Edwin Boel - Voorzitter
Ellen Mascini - Secretaris
Karola Waar - Penningmeester
Marion Kolader - Bestuurslid
Marjolein Knoester - Bestuurslid
Hans Koeleman - Bestuurslid