Werkgroep Openbare Gezondheidszorg en Infectieziekten

De WOGIZ heeft tot doel de bevordering van de studie en de kennis op het vakgebied van de medische microbiologie in directe relatie tot de openbare gezondheidszorg en het coördineren van de activiteiten van de leden op dit gebied. De WOGIZ tracht dit doel te bereiken door het beleggen van vergaderingen en het formuleren van beleid.

NB Onder de vakgroep wordt in dit verband verstaan het collectief aan artsen-microbioloog binnen de vakgroep; eventuele andere functionarissen binnen de vakgroep, zoals b.v. MMM’ers, infectiologen en medisch immunologen worden niet meegevisiteerd.

Huishoudelijk reglement

Veel laboratoria hebben een convenant met de GGD waarin afspraken zijn vastgelegd over de samenwerking. Tijdens visitaties blijkt deze vaak niet meer actueel te zijn. Deze checklist laboratorium convenant (versie 07-02-2025) ondersteunt bij het vaststellen van nieuwe afspraken.

Deze checklist is opgesteld door vertegenwoordigers van de GGD en NVMM, namelijk Regionale Arts Consulenten (RAC) en Consulenten Openbare Medische Microbiologie (COM).

Zie voor meer informatie over de RAC en COM: Regionale ondersteuning infectieziektebestrijding | RIVM

 

 

Maarten Heuvelmans, voorzitter ad interim

 

Wat is het doel van jullie commissie/ werkgroep en welke belangen vertegenwoordigen jullie?
De Werkgroep Openbare Gezondheidszorg en Infectieziekten (WOGIZ) heeft tot doel de bevordering van de studie en de kennis op het vakgebied van de medische microbiologie in directe relatie tot de openbare gezondheidszorg en het coördineren van de activiteiten van de leden op dit gebied. De werkgroep fungeert tweeledig: (1) als vraagbaak voor OGZ (tactische) vragen vanuit het veld en de leden enerzijds en (2) gesprekspartner voor het bestuur t.a.v. (strategische) OGZ vraagstukken die op bestuurlijk niveau aan de NVMM ontstaan of van extern worden doorgespeeld. De werkgroep is proactief op tactisch niveau (in afstemming met bestuur en in lijn met de strategische speerpunten) richting andere stakeholders zoals ABR zorgnetwerken, GGD en RIVM. De WOGIZ kan dus gezien worden als een klankbord voor zowel het bestuur als de leden en fungeert als medium tussen de twee.

 

Hoe kan men jullie bereiken met een vraag of verzoek?
Dit kan via het secretariaat van de NVMM of één van de leden.

 

Via welke kanalen oefenen jullie je invloed uit en met welke beoogde effecten/ impact?
Openbare gezondheid kan gevoelig liggen en derhalve heeft de WOGIZ een schakelfunctie, de communicatielijn en invloedslijn loopt zodoende dus via het bestuur. Het beoogde effect is om samen met de leden en het bestuur een structuur te hebben voor het oppakken van OGZ-vraagstukken.

 

Heb je nog een boodschap aan de NVMM-leden?
De WOGIZ verzoekt aan ieder met interesse voor OGZ om zich aan te melden, om mee te denken en discussiëren over de vormgeving van OGZ in de toekomst.

Maarten Heuvelmans - Voorzitter a.i.
Daan Notermans - Secretaris
Alje van Dam - Bestuurslid
Arjan Jansz - Bestuurslid
Maarten Scholing - Bestuurslid
Alewijn Ott - Bestuurslid